Religia 20.04. Poniedziałek

Pan Jezus mówi nam o chlebie .

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !

Pomódlmy się modlitwą Ojcze nasz...

- Pomyślcie w jaki sposób powstaje chleb ?

- Do czego jest ludziom potrzebny chleb ?

Każdego dnia spożywamy chleb - jest on naszym podstawowym pokarmem . Dodaje nam sił do wykonywania codziennych obowiązków .

Zastanowimy się , dlaczego jeszcze chleb jest tak ważny dla człowieka i jaką prawdę o chlebie przekazuje nam Pan Jezus .

Pewnego razu tłum ludzi zebrał się nad brzegiem Jeziora Galilejskiego , by słuchać nauczania Jezusa .Słońce powoli zaczęło zachodzić . Pan Jezus dał do zrozumienia apostołom , że trzeba dać tym ludziom coś do jedzenia . Uczniowie zmartwili się , gdyż nie mieli możliwości zakupu chleba dla kilku tysięcy osób .W tłumie był chłopiec , który miał pięć chlebów i dwie ryby .

Otwórzcie podręcznik na s. 98 i przeczytajcie tekst biblijny : J 6, 10 13 . Przyjrzyjcie się ilustracji na tejże stronie .

- Co uczynił Pan Jezus z pięcioma chlebami i dwoma rybami ?

Pan Jezus dając zwykły codzienny chleb powiedział uczniom o chlebie , który otrzymają w przyszłości . Obiecuje dać swoje Ciało , jako pokarm dla naszych dusz .

Chleb jest darem Pana Boga zasługującym na szczególny szacunek .

Przyjrzyj się ilustracjom na s. 99 i zastanów się , w jaki sposób odnosimy się z szacunkiem do chleba ?

Wykonaj ćwiczenie 1 i 2 s.46