Religia 23.04.2020

Eucharystia - pokarm na życie wieczne .

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !

Pomódlcie się modlitwą - Ojcze nasz ...

1. Otwórzcie podręcznik na s. 100 .

Obejrzyjcie ilustrację przedstawiającą różne reakcje ludzi ( zasłuchanych apostołów siedzących wokół Pana Jezusa oraz osoby oddalające się w różnych kierunkach ) .

2. Zwróćcie uwagę na różne reakcje - zasłuchanie uczniów oraz odejście wielu osób , które nie rozumiały tego , co mówi Jezus .

Pan Jezus do tych , którzy wiernie przy Nim pozostali , przychodzi z najcenniejszym darem .

3. Przeczytajcie fragment z Pisma Świętego zamieszczony w podręczniku - J 6 , 51  .

4. Pomyślcie :

- Co otrzymają ludzie , którzy będą przyjmowali Ciało Chrystusa ?

5. Pan Jezus każdemu z nas pragnie dać niebo , czyli życie wieczne .

6. Wykonajcie ćwicz. 1 s. 47

7. Posłuchajcie i zaśpiewajcie piosenkę religijną ,, Idzie mój Pan " ( tekst znajduje się w podręczniku na s. 101 ) ;

8.Obejrzyjcie fotografię znajdującą się w podręczniku na s.101 .

- Kazdego dnia w kościołach na całym świecie ludzie w różnym wieku uczestniczą we Mszy Świętej i przyjmują Komunię świętą .

9. Zastanów się , w jaki sposób uczniowie klasy drugiej mogą przygotowywać się na spotkanie z Panem Jezusem w Komunii Świętej .

10 . Wykonaj ćwicz.2 s. 47