Greetings from Europe!

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anny Siudzińskiej biorą udział w nowym projekcie eTwinning:

O PROJEKCIE

Pupils from European schools will get to know each other by making a video where they will say hello to their peers and tell about their country and school. Other activities and forms of communication are possible too.

CELE

English language skills, intercultural skills, media skills and knowledge of Europe will be improved.

POSTĘP DZIAŁAŃ

Pupils from each participating school will make at least one video where they will tell about their school, country and culture. The videos will be posted on Twinspace. The videos can be embedded YouTube videos or links. The videos will be posted before Christmas.

W ramach projektu nasi uczniowie będą współpracować z rówieśnikami z Finlandii, Słowenii, Chorwacji, Norwegii, Francji, Słowacji, Czech, Włoch, Wielkiej Brytanii, Danii, Litwy, Serbii i Polski.

Certyfikat.pdf