Noah's Ark

Projekt e Twinning „Noah's Ark" realizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 2 w Rawie Mazowieckiej oraz szkoły parterskie z Włoch: „Alighieri" di Ripalimosani oraz z Hiszpanii: CEIP MANUEL FERNANDEZ. Projekt rozpoczął się w grudniu 2018r. i trwać będzie do czerwca 2019r.

Projekt „Arka Noego" skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, aby rozwijać ich umiejętności językowe, poszerzać wiedzę na temat zwierząt żyjących w innych krajach oraz zwiększać świadomość kulturową.  Uczniowie poznają różne aspekty świata zwierząt oraz jak zwierzęta uczą się ze sobą wspólnie żyć, przestrzegając zasad pokojowego współistnienia. Projekt podzielony jest na comiesięczne zadania, które doprowadzą do finalnego cyfrowego efektu pracy uczniów – e-magazynu.

Cele projektu:

uczeń nauczy się rozpoznawać i identyfikować, gdzie żyją różne zwierzęta i czym się żywią

uczeń pozna nowe słownictwo związane ze środowiskiem

uczeń pozna zasady pokojowego współistnienia

uczeń rozwinie umiejętność komunikacji w języku angielskim

uczeń będzie pracował metodami ICT

uczeń rozwinie umiejętność pracy w grupach

uczeń zwiększy świadomość kulturową

Spodziewane efekty:

uczniowie stworzą e-magazyn „Arka Noego", poprawią umiejętności językowe, poszerzą zasób słownictwa

nauczyciele będą współpracować, wymieniać się pomysłami, poznają różnorodne metody nauczania oraz będą pracować za pomocą narzędzi ICT

rodziny zaangażują się w program eTwinning