Cześć ich pamięci!

W dniu 1 marca z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych  w naszej szkole odbył się uroczysty apel pod hasłem:”Cześć ich pamięci”. Uczniowie klas VIII zaprezentowali okolicznościowe wiersze i piosenki.

Następnie w MDK odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych, „Żołnierze Niezłomni” zorganizowanego przez: Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka Piotra Irlę, Muzeum Ziemi Rawskiej oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział
w Łodzi. Konkurs historyczny odbył się pod patronatem Dyrektora Oddziału IPN w Łodzi Dariusza Roguta i Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka Piotra Irli.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W dniu 29 stycznia odbył się etap I, w którym  udział wzięło dziewięcioro uczniów z klas VII i VIII. Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie: Aleksandra Michalska, Magdalena Machałowska, Kacper Stankiewicz, Alicja Wójcik, Aleksandra Wolska
i  Hubert Niewdana. Zwycięscami konkursu zostały uczennice z naszej szkoły:
1 miejsce zajęła Aleksandra Michalska, II miejsce Magdalena Machałowska. Serdecznie gratulujemy.

Uczniów do konkursu i akademię przygotowały panie: Teresa Łucka i Beata Rzeźnicka.

Lista artykułów