Projekt Matematyczny

Marzec ogłoszony jest w naszej szkole miesiącem matematyki. Wybraliśmy go, gdyż to właśnie w marcu obchodzony jest Dzień Polskiej Statystyki, Dzień Matematyki i Dzień liczby PI. Miesiąc marzec będzie obfitował w różnego rodzaju aktywności w których każdy będzie mógł wziąć udział.

Od 5 do 9 marca zapraszamy na pierwszej długiej przerwie do sali 61, gdzie będzie można wykonać bryłę przestrzenną. Z wykonanych prac utworzymy Piramidę Sierpińskiego. W kolejnym tygodniu – 12 – 16 marca będą wywieszone na korytarzach różne zagadki
i przykłady do rozwiązania, które każdy będzie mógł wykonać i dopisać rozwiązanie.

Ogłaszamy również konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III na temat: „Jak wyobrażasz sobie Panią Matematykę?". Prace można składać do końca marca u wychowawców klas.

W ramach pomocy koleżeńskiej 13 marca uczniowie klas szóstych na 8 godzinie lekcyjnej będą gotowi pomóc wszystkim zainteresowanym w nauce matematyki.

Dodatkowo informujemy, iż w poniedziałek będziemy obchodzić Dzień Matematyki i z tej okazji zachęcamy do założenia na siebie stroju nawiązującego do tego święta. Każdy uczeń w stroju z akcentem matematycznym będzie mógł odebrać na pierwszej długiej przerwie w Sali 61 niespodziankę.

Lista artykułów