• Narodowy Dzień Tenisa Stołowego 2020

• 07.09.2020 12:14
      • Już 13 września 2020 roku, w 21 miastach Polski rozlegać się będą dźwięki odbijanych piłeczek pingpongowych. Wszystko za sprawą Narodowego Dnia Tenisa Stołowego – ogólnopolskiego święta wszystkich miłośników dyscypliny i okazji dla tych, którzy chcą doświadczyć radości z czasu spędzonego przy stole z rakietką w ręku.

• Obchody Narodowego Dnia Tenisa Stołowego oficjalnie zainaugurują sezon 2020/2021, w którym Polski Związek Tenisa Stołowego celebrować będzie 90-cio lecie swojego istnienia.

Przez 3 ostatnie lata, we wrześniu w Warszawie, na największym stadionie naszego kraju, Polski Związek Tenisa Stołowego organizował wydarzenie o nazwie „Pingpongowy PGE Narodowy”. Na jeden dzień PGE Narodowy stawał się bijącym sercem polskiego tenisa stołowego. Do Warszawy przyjeżdżały tysiące miłośników pingponga z całego kraju, aby w rodzinnej atmosferze, spotkać się przy stołach i uczestniczyć w amatorskich turniejach, zobaczyć najlepszych zawodników z kraju i zagranicy oraz wziąć udział w grach i zabawach sportowych. W ubiegłorocznej edycji wydarzenia udział wzięło ponad 12.000 osób.

Po sukcesach „Pingpongowego PGE Narodowego” podjęliśmy decyzję, aby Narodowy Dzień Tenisa Stołowego odbył się w kilkudziesięciu miastach Polski jednocześnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu większa liczba pasjonatów tenisa stołowego będzie miała możliwość aktywnego uczestnictwa w celebrowaniu naszego święta. Tenis stołowy to dyscyplina dla każdego, niezależnie od wieku, płci czy dotychczasowych doświadczeń sportowych i kondycji fizycznej. Liczymy, że organizacja obchodów Narodowego Dnia Tenisa Stołowego w 21 miastach przyczyni się do popularyzacji naszego sportu, który jest receptą na długowieczność – powiedział Dariusz Szumacher, Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Na uczestników Narodowego Dnia Tenisa Stołowego czekają takie atrakcje jak: amatorskie turnieje tenisa stołowego, spotkania z gwiazdami tenisa stołowego, mecze pokazowe, gry i zabawy sprawnościowe, konkursy z nagrodami i wiele innych. Udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach Narodowego Dnia Tenisa Stołowego jest bezpłatny.

W Rawie Mazowieckiej Narodowy Dzień Tenisa Stołowego obchodzony będzie w Hali sportowej OSiR, ul. Tatar 1A. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 9.30.

8.30-9.30  Rozgrzewka, zapisy do turnieju

9.00 Rozstawienie Turnieju Drużynowego w kategoriach klas szkolnych I-VI, VII-VIII, szkoły średnie

9.30  Rozpoczęcie gier drużynowych reprezentacji miast województwa łódzkiego

10.00 Oficjalne otwarcie Narodowego Dnia Tenisa Stołowego w obecności zaproszonych gości – Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka

10.30  Gra pokazowa medalistów Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych

10.30-11.00 Gry pokazowe zawodników I ligi

11.00  Warsztaty szkoleniowe dla  dzieci i młodzieży szkolnej i dorosłych. Praktyczne zajęcia dla wszystkich chętnych z udziałem zawodniczek i zawodników I ligi

12.00-14.00 Gry i zabawy oraz konkursy sprawnościowe, możliwość gry z automatem treningowym

16.00  Zakończenie Turniejów Drużynowych

17.00  Dekoracja, wręczenie nagród

17.30  Oficjalne zakończenie Narodowego Dnia Tenisa Stołowego

Szczegółowa lista wszystkich wydarzeń organizowanych w ramach Narodowego Dnia Tenisa Stołowego wraz z ich harmonogramami, dostępna jest na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego – www.pzts.pl.

Szółowa lista wszystkich wydarzeń organizowanych w ramach Narodowego Dnia Tenisa Stołowego wraz z ich harmonogramami, dostępna