• Jesteśmy aktywni

• Projekt ,,Zdrowo jem, więcej wiem’’

Od kilku lat w naszej szkole wśród uczniów oddziałów I-III przeprowadzany jest projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”.
          Celem akcji jest kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków oraz uświadomienie jak ważna jest aktywność fizyczna. Wychowawczynie wraz  ze swoimi uczniami realizowały przygotowane przez BOŚ gotowe scenariusze oraz dodawały własne pomysły m.in. dzieci oglądały prezentacje, odgrywały scenki, śpiewały piosenki, wypełniały karty pracy, przygotowywały zdrowe przekąski, wykonywały plakaty, ulotki dotyczące zdrowego żywienia, tworzyły listę zabaw ruchowych itd. W ramach podsumowania projektu wychowawcy ze swoimi podopiecznymi i z udziałem rodziców przygotowywali zdrowe przekąski, na które zapraszali wszystkich pracowników szkoły SP nr 2 oraz uczniów, odbywały się również przedstawienia tematyczne.

Owoce w szkole

Zajęcia na basenie

Zajęcia na basenie są bardzo korzystną formą ruchu dla młodego organizmu, a wiek wczesnoszkolny - doskonałym momentem do rozpoczęcia nauki pływania. Uprawianie tego sportu wpływa dodatnio na ogólny rozwój fizyczny i sprawność dziecka, kształtuje jego uzdolnienia ruchowe i podstawowe cechy motoryczne.

Czas na zdrowie 2015 - Happening uliczny grupa "Warzywniaki"

Czas na zdrowie 2014 -  Drużyna "Bananowe ludki" ćwiczenia z młodszymi kolegami.

Rajd pieszy

Każdego roku uczniowie biorą udział w pieszych rajdach ścieżkami Puszczy Bolimowskiej

Rajd rowerowy

W sobotę, 13.05.2017 została zorganizowana pierwsza wycieczka rowerowa do miejscowości Kurzeszyn. Grupa 16 uczniów klas V-VI wraz z opiekunami przejechała na rowerach 15 km po zróżnicowanym terenie. Podsumowaniem wycieczki było przygotowanie przez uczniów ogniska i posiłku. Dzielnie pomagali im w tym opiekunowie.

Festyn Zdrowia

Jako Szkoła Promująca Zdrowie od kilku lat Dzień Dziecka świętujemy podczas Festynu Zdrowia. W tym czasie tradycyjnie nasi uczniowie oglądają  filmiki o zdrowym żywieniu, słuchają wykładów na temat zdrowego stylu życia, a także przygotowują smaczne i zdrowe jedzenie w postaci koktajli i sałatek. Mogą też wykazać się sprawnością podczas konkurencji sportowych.

Pełna galeria dostępna tutaj